UŽ LIETUVĄ

BE KORUPCIJOS

2008-aisiais tapau Seimo nare. Tuo metu buvau jauniausia į Seimą išrinkta moterimi.

Seime dirbau Audito komitete ir Antikorupcijos komisijoje. Buvau šios komisijos vicepirmininkė. Vadovauju Seimo narių grupei „Už Lietuvą be korupcijos“. 2009-2013 m. buvau TS-LKD Jaunimo bendruomenės pirmininkė.

2012 m. išrinkta į LR Seimą antrai kadencijai. Šiuo metu esu Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto narė, Seimo antikorupcijos komisijos narė. Šešėlinėje Vyriausybėje esu atsakinga už Regionų politikos sritį.

Mano tikslai:

Skaidrūs sprendimai

Teisingesnė Lietuva

Atsakinga valdžia

Mano vertybės:

Pagarba žmogui

Principingumas

Sąžiningumas

„Lietuva pagal tarptautinius korupcijos indeksus yra 18-oje vietoje tarp Europos Sąjungos valstybių – beveik sąrašo gale. Todėl esu įsitikinusi, kad reikia dar gerokai padirbėti, skatinant nepakantumą kyšininkavimui visose mūsų gyvenimo srityse.“

Būdama Seimo nare panaudojau savo – politologės ir teisininkės kompetenciją:

Seime iki šiol pateikiau per šimtą įstatymų pataisų. Vien per šią kadenciją – 39, kurių dauguma buvo skirtos kovai su korupcija ir didesniam skaidrumui pasiekti.

 • Ypač svarbu, kad sugriežtintos bausmės už korupcinius nusikaltimus. Be to, nustatyta, kad staiga smarkiai praturtėję valdininkai turi pagrįsti savo pajamas ir įrodyti, kad jų turtas įgytas teisėtai.
 • Nuosekliai palaikiau visas strategines, valstybinės reikšmės iniciatyvas, kai dėl jų buvo balsuojama Seime.
 • Aštriai pasisakiau dėl aktualių korupcinių „pūlinių“ ir aktyviai dirbau sprendžiant konkrečias problemas:
  1. išnarpliojau „kraujo aferistų“ tinklą, kai kraujo kokybės sąskaita (kraują „praskiedžiant“) buvo siekiama asmeninės naudos;
  2. neužmerkiau akių ir ištraukiau į dienos šviesą 20 metų dangstytą verslininko A. Boso elnyno teisėtumo problemą;
  3. užkirtau kelią privačiai įmonei pelnytis už be reikalo gaminamus valstybės tarnautojų pažymėjimus;
  4. sustabdžiau brangios, milijonais vertinamos medicininės įrangos pirkimą ligoninėse, kur toji įranga stovi nenaudojama;
  5. per abi kadencijas apie 60 kartų kreipiausi į teisėsaugos institucijas (Generalinę prokuratūrą, STT, FNTT) dėl kitų galimai korupcinių sandėrių (pavyzdžiui, dėl Gedimino pr. trinkelių Vilniuje, dėl socialinių būstų statybos Neringoje ir kt.).

Vien per pirmąją antrosios kadencijos pusę po mano viešų kreipimųsi dėl galimai neteisėtos politikų veiklos atsistatydino arba buvo atleisti penki aukščiausio rango pareigūnai – ministrai, viceministrai, institucijų vadovai.

Išsamiau apie pastarąją kadenciją mano nuveiktus darbus – 2012-2015 m. veiklos ataskaitoje.